Transport drogowy

Najczęściej wykorzystywanym środkiem do spedycji towarów jest transport drogowy . Wynika to z faktu iż ten środek lokomocji jest najbardziej dostępnym ze wszystkich możliwych. Wielu z nas nie ma przecież swobodnego dostępu do transportu morskiego czy też samolotowego. Pomimo tego transport drogowy, można zaliczyć do jednego z najdroższych.
Transport drogowy możemy podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich jest transport towarów do 3,5 tony. Wykonywany jest on najczęściej przez samochody dostawcze, tak zwane busy, które są wyposażone dodatkowo w przyczepę, przeważnie dwuosiową. Samochody takie mają niewątpliwą przewagę nad typowymi ciężarówkami, a mianowicie taką, że są w stanie w o wiele szybszym czasie dostarczyć towar w wyznaczone miejsce.
Typowe samochody ciężarowe posiadają ładowność około od 24 do 38 ton, a powierzchniowo to 34 do 48 europalet. Dlatego też najczęściej, ich zadaniem jest przewóz towarów o dużej wadze, lub jeśli przewożonego towaru jest stosunkowo dużo. Najczęściej to właśnie takie samochody, potocznie zwane TIRy, wykorzystywane są przy spedycji drogowej.

plomby producent | szafy aktowe

Kontakt

© 2010 www.spedycja.opole.pl All Right Reserved