Rodzaje spedycji

Usługi spedycyjne i transportowe możemy podzielić na dwie główne grupy, tj. na usługę za którą będzie pobierana opłata jak i na taką która jest z niej zwolniona. Spedycja, jako usługa ma charakter typowo handlowy, tak więc normalnym stanem rzeczy jest iż jest za nią pobierana opłata. Dzięki wolnemu rynkowi, cenę za wykonanie tejże usługi reguluje popyt i podaż na tą usługę.
Drugą grupą usług spedycyjnych jest świadczenie nieodpłatne tejże usługi. Rodzaj ten, jest elementem szerszego procesu gospodarczego, gdyż dostęp do niego ma wyłącznie jego bezpośredni wytwórca. W rzeczywistości wygląda to tak, iż jeśli firma produkuje jakikolwiek produkt to cena jego transportu, czyli usługi spedycyjnej jest już wliczona w jego finalny koszt.
Dodatkowym podziałem procesu spedycyjnego jest podział na spedycję gałęziową oraz spedycję intermodalną. Pierwsza charakteryzuje się tym, iż cały proces spedycyjny wykonany jest poprzez wykorzystanie jednego środka przewozowego, natomiast spedycja intermodalna angażuje wiele niż tylko jedną gałąź transportu. Wyjaśniając dalej, w przypadku spedycji intermodalnej towar na którym wykonywana jest usługa spedycyjna, będzie przykładowo początkowo przewożony koleją, by następnie być przewożony samochodami dostawczymi.

stroje na bal dla dzieci | big bags

Kontakt

© 2010 www.spedycja.opole.pl All Right Reserved