Przeładunek towarów

W zależności od celu dostarczenia oraz specyfikacji towaru, często zdarza się że towar musi zostać przeładowany, również dlatego iż usługa spedycyjna może obejmować cały świat. Następnie jest on ładowany na inny środek transportu. W tym celu niezbędne jest aby firma, która zajmuje się spedycją posiadała magazyn przeładunkowy.
Ponieważ towar zazwyczaj umieszczony jest na paletach, do przeładowania ładunków zazwyczaj stosuje się wózki widłowe, które w łatwy i szybki sposób są wstanie rozładować towar umieszczony na samochodzie ciężarowym. Następnie towar przeładowywany jest na inne mniejsze samochody dostawcze, które już towar dostarczają bezpośrednio do odbiorcy towaru. Przy przeładowywaniu towarów, spedytorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na to, by przy przeładunku towar nie uległ zniszczeniu.
W przypadku przewozu towarów na statkach lub poprzez kolej, przeważnie towar jest umieszczony w kontenerach. Następnie poprzez małe dźwigi kontenery z towarem są przeładowywane. Kolejno umieszczane są na innym środku transportu, który ma za zadanie dalszy transport tegoż ładunku.

klucz krzyżowy | http://www.buszman.com.pl | waga-rolnicza.pl

Kontakt

© 2010 www.spedycja.opole.pl All Right Reserved